درباره شرکت

واحد آفرینشهای هنری مقصود با حدود 20 سال سابقه ی فعالیت با هدف تولید محصولات ویژه و دست ساز هنری چینی در گروه کارخانجات مقصود راه اندازی شده است.
در این واحد هنرمندان حوزه ی مختلف از جمله طراحی،مدل و مجسمه سازی ، قالب سازی، نقاشی، تراش، منبت و مشبک و … در فضایی صمیمی و خلاق در کنار هم جمع آمده و به خلق ایده های ناب و بدیع میپردازند.
این واحد تنها مجموعه ی تولیدی محصولات هنری چینی در کشور است که باعث ممتاز شدن آن نسبت به دیگر رقبای این صنعت شده است. لازم به ذکر است که نوع متریالها، فرآیند و پخت های بکار رفته در محصولات این بخش با کارخانه و محصولات انبوه گروه یکسان است اما به واسطه ی حساسیت بالای تولیدات هنری زمان بالا و دقت فزاینده ای را طلب میکند.
گلدانها، سرویس های دست ساز، تندیس های تزئینی، محصولات تلفیقی و مصرفی آنتیک و حتی زیورالات چینی از جمله محصولات واحد هنری میباشند.
تحقیق و توسعه که الزام حیات گروه های تولیدی است در این واحد همواره بعنوان دغدغه ی جاری هنرمندان بوده و هست. طبیعتا این مهم باعث ایجاد فرصتهای کسب و کار جدید در ساحت محصولات ناب هنری میگردد.
محصول جدید چینی مرصع از جمله ی این فعالیتهاست که بعد از حدود 3 سال افت و خیزهای متعدد تحقیقاتی، از ابتدای سال جاری تولید آن آغاز گردیده است.
در این محصول نقوش گل روی چینی از جنس شیشه های شفاف رنگی است. این ایده برای اولین بار در کشور تولید و به بازار وارد شده است. تولیدات ویژه ی هنری همچون تندیس های نگاره های ایرانی از دیگر اقداماتی است که اخیرا در واحد آفرینشهای هنری آغاز شده و بطور قطع در برنامه های آتی گروه ادامه خواهد یافت.
این واحد آمادگی دارد تا نسبت به دریافت ایده های جدید و نیز سفارشات مقطعی و مناسبتی حتی با تیراژهای محدود در خدمت علاقمندان و مشتریان عزیز خود باشد.
بخش مدل سازی واحد آفرینشهای هنری با طراحی و ساخت مدل های جدید تزئینی ، ایده های ارزشمند و مورد استقبال بازار را برای تولیدات انبوه ، نمونه زنی وموفق به تولید انبوه گردید از جمله محصولات جدید این واحد می توان قوری طرب با الهام از فرم نوازندهای سنتی و نیز گلدان اقاقیا با نقاشی دستی را نام برد.همچنین در بخش نقاشی ، هنرمندان واحد آفرینش ها در سطوح مختلف آثار ارزشمندی خلق کرده اند که از آن جمله نقاشی های ایرانی ( مینیاتور ) روی سرویس های متعدد می باشد.